W dniach 7–11 listopada 2025 roku w Warszawie odbył się kurs lektorski dla młodzieży, przygotowujący do pełnienia posługi lektora w liturgii.
Cały rok czekania, a 3 dni SMP mijają tak szybko... Czas na trzy "P" – podsumowań, podziękowań i pożegnań.
Skoro jubileusz, to świętujemy! Dzień drugi pełen spotkań, modlitwy, zabawy i radości ze spotkania i święceń diakonatu, które przyjęli nasi braci pijarzy – Bartosz i Jakub.
Jubileuszowe 25. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej uważamy za otwarte! Jest nas ponad 400, by świętować ćwierć wieku naszych spotkań - historię, która budowana była przez tyle pokoleń.
Jubileuszowe, bo 25. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej! Czy są tutaj weterani albo raczej ludzie retro, którzy pamiętają, jak to się zaczęło? A może to będzie twoja pierwsza przygoda z największym wydarzeniem roku? Sprawdź, co przygotowaliśmy!
Mamy 43 nowych animatorów! 22 czerwca w Krakowie zakończyliśmy KAP animatorski, w którym wzięła udział młodzież z naszych placówek, która na zakończenie otrzymała koszulki animatorksie.
Za nami trzy niezwykłe dni podczas 9. Przeglądu Schol Pijarskich! Wydarzenie, które po raz kolejny zgromadziło młodych ludzi, których łączy pasja do muzyki i wiary.
Pod takim hasłem przebiegała kolejny dzień na ŚDM! A dlaczego? Przekonajcie się sami.
W drodze do Lizbony - przystanek w Estoril, czyli niecałe 25 km od Lizbony. Przyjechaliśmy tam my - młodzież pijarska i młodzież pijarska z caaaaaaaałego świata na Dzień Kalasantyński.
Opuszczamy Penafiel i ruszamy do Lizbony, ale jeszcze opowiadamy, co się u nas działo w ciągu tego całego tygodnia. Hasło tego ostatniego tygodnia to: serdeczność i gościnność.
Udało się! Dotarliśmy do Penafiel! Już podczas samego przyjęcia czuliśmy atmosferę ŚDM! Na placu przed kościołem spotkaliśmy się z mieszkańcami i naszymi przyszłymi rodzinami, u których zamieszkaliśmy na tydzień.
Nasza pijarska grupa wyleciała do Portugalii na Światowe Dni Młodzieży! Grupa 65 osób - młodzieży pijarskiej i przyjaciół z Bolszewa, Jeleniej Góry, Elbląga, Warszawy, Krakowa, Rzeszowa i Seminarium razem z o. Tomkiem Abramowiczem i o. Jackiem Wolanem wyleciała do Penafiel.
Podczas ostatniego weekendu, 7-11 czerwca 2023 r. krakowskie liceum zamieniło się w centrum szkoleniowe dla animatorskich adeptów.
Cóż tam się działo! Bolszewo przyjęło w ostatni weekend 26-28 maja 2023 r. 260 artystów, bo tak należy nazwać muzyków, którzy przybyli na 7. Przegląd Scholi Pijarskich.
No i kolejna Parafiada Środowisk Pijarskich za nami! A za nami ich już aż 21. Weekend majowy z pijarami zaliczamy do udanych.
Już na przełomie kwietnia i maja odbędzie się 21. Parafiada Środowisk Pijarskich! Jakie konkurencje czekają nas nas w tym roku? Sprawdźcie sami!
25 marca 2023 r. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w kościele pw. Przemienia Pańskiego w Krakowie odbyło się błogosławieństwo do pełnienia funkcji lektora.
17 marca 2023 r. Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży wypełniło się 300 ósmoklasistami z naszych placówek z Bolesławca, Łowicza, Poznania, Rzeszowa, Warszawy i Krakowa Wieczystej i Rakowic.
4 marca 2023 r. w święto św. Kazimierza Królewicza w Rzeszowie odbyło się Spotkanie Wielkopostne 2.0 Liturgicznej Służby Ołtarza. W spotkaniu uczestniczyli ministranci i lektorzy z parafii w Krakowie na Rakowicach i Wieczystej oraz parafii w Rzeszowie.