Przegląd Teatrów Pijarskich

Historia Przeglądu Teatrów Pijarskich sięga 2007 r., kiedy to pierwszy raz młodzież i dzieci ze środowisk pijarskich spotkały się w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu. Celem tego spotkania jest co roku nie tylko integracja, ale przede wszystkim zaprzyjaźnienie młodzieży ze sztuką teatralną. Ideą przeglądu jest wychowanie do dojrzałej postawy zarówno twórcy teatralnego, jak i odbiorcy spektaklu. 

XII OPTP - dzień 3.

XII OPTP - dzień 3.

Niedziela była czasem podsumowań i podziękowań. Nagroda publiczności trafiła do Teatru Atmosfera. Ale podziękowania należą się jeszcze pewnej grupie. 

XII OPTP - dzień 2.

XII OPTP - dzień 2.

Dzień drugi to zawsze intensywny czas, bo każda z grup przedstawia swój spektakl. Kogo zobaczyliśmy na scenie?  

XII OPTP - dzień 1.

XII OPTP - dzień 1.

12. Ogólnopolski Przegląd teatrów Pijarskich za nami! Łowicz stanął na wysokości zadania i znowu mogliśmy przeżywać niesamowite emocje, wzruszenia, zwroty akcji i... przenieść się do Doliny Muminków.

XI OPTP - dzień 3.

XI OPTP - dzień 3.

Nadszedł ostatni dzień tegorocznego przeglądu, ale już bez zmagań aktorskich, dzisiaj mogliśmy zobaczyć na scenie Animatorów Łowickich, którzy przygotowali dla nas występ. 

XI OPTP - dzień 2.

XI OPTP - dzień 2.

Drugi dzień przepełniały występy wszystkich grup, które przyjechały do Łowicza, by zaprezentować się na deskach tutejszego teatru. Jak było? Sprawdźcie!

XI OPTP - dzień 1.

XI OPTP - dzień 1.

Scena teatru w Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu po dwuletniej przerwie ponownie stałą się centrum sztuki! Rozpoczął się XI Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich.