19. SMP - DZIEŃ 1.

19. SMP - DZIEŃ 1.

19. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej otwarte! 11 października, tuż po godz. 20 o. Jacek Wolan dokonał otwarcia kolejnego już Spotkania Młodzieży Pijarskiej.

Tegoroczne hasło brzmi: On żyje, żyj i Ty! Nawiązuje ono do adhortacji Papieża Franciszka Christus vivit, która została opublikowana po Synodzie. W spotkaniu uczestniczy 600 młodych z placówek z naszej Prowincji, czyli: Elbląga, Bolszewa, Bolesławca, Łowicza, Poznania, Jeleniej Góry-Cieplic, Warszawy, Katowic, Rzeszowa, Łapsz Niżnych, Krakowa Wieczystej i Liceum oraz Słowacji, Czech i Węgier. Każda z grup miała za zadanie przedstawić jedną z postaci biblijnych, które zostały wymienione w adhortacji Christus vivit. W prosty sposób inspirowaliśmy się życiem m.in. Dawida, Gedeona, Jonasza, Józefa, Rut, Salomona, Samuela, Szawła, panien roztropnych, bogatego młodzieńca czy syna marnotrawnego.

W tym dniu wysłuchaliśmy również pierwszej konferencji, którą wygłosił dla nas o. Piotr Wiśniowski pt. On daje życie! Polecił młodym, aby rozpoczęli od dwóch rzeczy - spowiedzi świętej, w której można zostawić wszystko, to co nie nasze. Klęknij tutaj przed krzyżem, popatrz Mu prosto w oczy i powiedz albo tak jak św. Tomasz: Pan mój i Bóg mój, albo powiedz te słowa z psalmu: Dziękuję Ci, Panie, że tak cudownie mnie stworzyłeś. Nawet jeśli w to nie wierzysz, zacznij te słowa powtarza, a zobaczysz, że zmieni się myślenie o Tobie. 

Po niej odbyła się adoracja krzyża, którą poprowadził o. Andrzej Lisiak.

Na naszym kanale YouTube znajdziecie filmiki podsumowujące każdy dzień


Relacjonujemy dla Was na Instagramie (@mlodziezpijarska), Facebooku (SMP - Spotkanie Młodzieży Pijarskiej) i Snapchatcie (piaristyouth).

Enjoy! ;)