19. SMP - Dzień 3.

19. SMP - Dzień 3.

Biegniemy podsumować dla Was dzień 3. SMP! Rozpoczęliśmy go od konferencji naszego zagranicznego gościa - o. Eloya Fernandeza z hiszpańskiej Prowincji Emaus. 

Jej tematem było: W poszukiwaniu życia w obfitości. Przytoczył w niej swoje doświadczenia, które wpłynęły na jego życie i je ukształtowały duchowo w wyborze powołania. Zaznaczył jak różne mogą być punkty patrzenia na różne aspekty naszego życia. Nie znasz wielkości, która jest w Tobie - mówił. Pan Bóg ma wielkie plany względem Ciebie, względem świata. Nie mogę być dobrym chrześcijaninem, jeśli nie pytam Boga, jak mogę spełniać swoje plany. Chcę Was zachęcić, żebyście dbali o swoje  życie religijne za pomocą tego, do czego mamy dostęp: modlitwa, spowiedź, Eucharystia, różne grupy. Jezus nie tylko pyta, ale mówi, w jaki sposób możemy go naśladować - zakończył o. Eloy.

Po południu wybraliśmy się na wycieczkę Puszczą Niepołomicką. Niesamowita pogoda pozwalała na podziwianie jesiennych widoków. Gdy wszyscy już dotarliśmy na miejsce spontanicznie zaczęliśmy rozgrzewkę przed wieczorną zabawą - zatańczyliśmy belgijkę, ale nie tylko. Po powrocie uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył Ojciec Prowincjał - Mateusz Pindelski, który również wygłosił kazanie. Dzisiejszy dzień podpowiada nam jak żyć. Obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem: Wstańmy i chodźmy! Jezus przeżył miłość ojca, która go ocaliła. Każdy przeżywa tu na SMP wielkie doświadczenie wiary, wielką radość z Jego obecności. Jezus mówi do nas wstańmy - chodźmy. W tej chwili nie wyjdziemy, ale w tej liturgii możemy doświadczyć Jego obecności. Wieczorem czekała na nas zabawa taneczna, a w wieczorną modlitwę wprowadził nas występ artystyczny naszych SMPowych animatorów, który wywarł na wszystkich niesamowite wrażenie!

Powoli dobiega końca 19. SMP, ale jeszcze przyjdzie czas na podsumowanie wszystkiego...