Sylwester Pijarski 2019/2020

Sylwester Pijarski 2019/2020

Cóż to był za Sylwester!

Jak co roku, pod koniec roku (^^) zebraliśmy się, aby wspólnie spędzić Sylwestra. Tym razem za kierunek obraliśmy sobie - Poznań! 29 grudnia w Zespole Szkół św. Józefa Kalasancjusza zebrało się ok. 200 osób z Bolszewa, Bolesławca, Rzeszowa, Łapsz Niżnych, Krakowa, Katowic, Łowicza, Elbląga i oczywiście z Poznania. Już pierwszego wieczoru każda z placówek krótko przedstawiła swoją placówkę, podczas krótkiego występu. Następnie uczestniczyliśmy w koncercie zespołu działającego przy szkole - Hustle&Bustle, którzy porwali publiczność!

W drugim dniu przed południem mieliśmy czas, aby zwiedzić piękny Poznań! Po południu odbyła się Eucharystia, której przewodniczył o. Dominik Bochenek. Po niej wzięliśmy udział w rozgrywkach sportowych, które przybrały niecodzienną formę. Sprawdzały naszą zręczność i spryt i pozwalały na zdrową rywalizację. Po kolacji, w ramach rozgrzewki przed sylwestrową zabawą, przypomnieliśmy sobie tańce pijarskie. Po nich mieliśmy okazję spotkać się z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji, jak i wszystkich śpiewów podczas mszy świętych prowadził nas zespół AMOS, działający w szkole, który zasilili uczestnicy Sylwestra.

Sylwestra rozpoczęliśmy od porannej Eucharystii, której przewodniczył o. Łukasz Zaraś. Zwrócił naszą uwagę na zwykłą, dziecięcą, tetrową pieluszkę. Następnie Animatorzy poznańscy przygotowali dla uczestników naukę Rock and Roll'a, byli świetni! Po południu przyszedł czas, aby przygotować salę na wieczorne szaleństwo i oczywiście swoją osobę. Między czasie zdążyliśmy nagrać życzenia noworoczne dla Was wszystkich, które znajdziecie poniżej. Zabawę wspólnie zatańczonym polonezem otworzył o. Piotr Jałako. Później zabawa już tylko nabierała rozpędu i tak się rozpędziła, że zakończyła się o 6:40. Po wspólnym śniadaniu wszyscy rozjechali się do swoich placówek.

Dziękujemy, że byliście z nami!

Materiały foto i wideo znajdziecie na naszym fanpage'u - Spotkanie Młodzieży Pijarskiej, Instagranie - @mlodziezpijarska oraz kanale YT - Polska Prowincja Zakonu Pijarów.