Wakacyjne SMP I Dzień 1.

Wakacyjne SMP I Dzień 1.

Pierwsze Wakacyjne SMP w Łowiczu - czas start! Około 100 osób z całej Polski spędzi 5 dni w Pijarskiej Szkole Królowej Pokoju w Łowiczu.

Przyjechali z Elbląga, Bolszewa, Warszawy, Katowic, Krakowa, Cieplic, Bolesławca, Rzeszowa, również od Sióstr Pijarek, i oczywiście z Łowicza.     

Już od samego rana wolontariusze przygotowywali szkołę, żeby jak najlepiej przyjąć gości. Pierwsi z nich zaczęli przybywać już w samo południe. Z minuty na minuty na minutę, z godziny na godzinę rejestracja przyjmowała nowych uczestników, gdzie każdy otrzymał smycz młodzieży pijarskiej i identyfikator.

Oficjalnego otwarcia spotkania dokonał o. Jacek Wolan, Asystent Prowincjała ds. duszpasterstwa młodzieży. Każda grupa zaprezentowała swoje miasto, przedstawiając jego najciekawsze miejsce, historię, legendę. Tuż po nim wszyscy udali się na zwiedzanie Łowicz, odwiedzając osiem najważniejszych punktów w mieście, o których opowiedzieli nam animatorzy z Łowicza. 

Wieczorem z wakacyjną energią wytańczyliśmy tańce pijarskie. Po nich o. Andrzej Lisiak wygłosił konferencję pt. Chrzcielny restart i poprowadził adorację Najświętszego Sakramentu.