21. SMP - Dzień 1.

21. SMP - Dzień 1.

Po rocznej przerwie ponownie spotkaliśmy się na holu Liceum Zakonu Pijarów, by przeżyć 21. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

Od godziny 16.00 na Akacjowej w Krakowie pojawiały się pierwsze grupy, żeby już o 19.00 spożyć wspólną wieczerzę na słynnym pijarskim holu. To był dopiero początek... 

O godz. 20.00, kiedy dotarli już naprawdę wszyscy z Bolszewa, Bolesławca, Łowicza, Katowic, Poznania, Jeleniej Góry-Cieplic, Rzeszowa, również od Sióstr Pijarek, i oczywiście z Krakowa o. Jacek Wolan otworzył 21. SMP! Jest nas 300!  

Każda z grup tradycyjnie przedstawiła placówkę, z której przyjechała, opowiadając o jej historii, ciekawostkach, nawiązując do tradycji, kultury. Po niezwykle ciekawych prezentacjach po raz pierwszy na tegorocznym spotkaniu zabrzmiały tańce pijarskie, które poprowadzili animatorzy z Łowicza, Poznania i seminarium. 

Pierwszą konferencję "Bóg blisko ciebie, ty blisko Boga" wygłosili dla nas o. Andrzej Lisiak & br. Janusz Dudek. Zwrócili nam uwagę na to, jak bliskość drugiego człowieka wpływa na naszą bliskość z Bogiem. On jest blisko nas niezależnie jacy jesteśmy, co robimy. Pan jest blisko cierpiących udrękę, wybawi złamanych na duchu. W każdej złej chwili, którą przeżywamy jest z nami obecny Chrystus, on jest tuż obok, wystarczy wyciągnąć rękę. 

Ten dzień zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez o. Radka Bobonia. 

Pamiętajcie, że relacje na żywo ze spotkania znajdziecie na naszym koncie na ig i Facebooku.