XI OPTP - dzień 2.

XI OPTP - dzień 2.

Drugi dzień przepełniały występy wszystkich grup, które przyjechały do Łowicza, by zaprezentować się na deskach tutejszego teatru. Jak było? Sprawdźcie!

Pierwszy na scenie wystąpił Teatr Feniks działający przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bolszewie ze spektaklem "Kandydatki na żonę" w reżyserii Marka Czoski. Następnie powitaliśmy Teatr Beznazwy z Zespołów Szkół Salezjańskich w Łodzi ze spektaklem "Wolność" w reżyserii Dominiki Ślifierskiej. Tuż po nich pojawił się Teatr Młodego Aktora z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Pijarek ze spektaklem w reżyserii Magdaleny Rak w spektaklu "Targ grzechów". Z Rzeszowa do Krakowa i na scenie wystąpiła Druga De ze spektaklem "Lekcja języka polskiego, pupa" w reżyserii Zuzanny Żyły. Po tak intensywnym przedpołudniu czas na przerwę! 

Dotarł do nas o. Jacek Wolan, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił do nas kazanie. Była strawa duchowa, więc jeszcze coś dla ciała i można wracać po jeszcze więcej emocji! 

Po przerwie scenę ogarnęli młodzi artyści z Warszawy Studio Młodego Aktora ze spektaklem "Prorok wolności" w reżyserii Beaty Jeziorowskiej, a zaraz po nich uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krakowie w spektaklu "Ballada o Wojtku" w reżyserii Marii Gery-Dudy, którzy porwali publiczność swoim występem. Teatr Atmosfera z parafii w Rzeszowie przyjechał z "Jonaszem 2.0" w reżyserii Damiana Ruszela, a Teatr z Duchem ze Szkoły w Katowicach ze spektaklem "Znak krzyża" w reżyserii Anny Dolińskiej. 

Kiedy emocje już opadły Animatorzy Łowiccy rozgrzali ponownie scenę i całą salę tańcami pijarskimi, które tradycyjnie towarzyszą wszystkim pijarskim imprezom. A to jeszcze nie koniec! Po nich odbyły się warsztaty w grupach i z Agnieszką Hałką. Wieczorem uczestnicy wysłuchali koncertu "Dygresje serca" w wykonaniu zespołu składającego się z absolwentów szkoły. Dzień zakończyła wieczorna modlitwa.