KAP duchowy

KAP duchowy

Za nami druga część Kursu Animatora Pijarskiego, czyli KAPu duchowego, który odbył się w dniach 26-28 listopada 2021 r. w Warszawie na Siekierkach. 

Około 30 osób z Elbląga, Łowicza, Katowic, Warszawy, Krakowa, Rzeszowa od pijarów i pijarek oraz przednowicjusze z naszego Przednowicjatu spotkali się, by wspólnie zgłębiać i odkrywać swoją wiarę. — KAP był dla mnie możliwością do poznania nowych wspaniałych ludzi, którzy pomogli mi zrozumieć, czym dla mnie jest wiara — mówi Karolina. — Dla mnie Kap duchowy był bardzo mocnym i głębokim przeżyciem, zwłaszcza pod względem duchowym. Piękne konferencje, dające dużo do myślenia dynamiki... Moja wiara została umocniona i na nowo poczułam tę cudowną miłość Bożą — dodaje Ula. 

Animatorzy prowadzący tę edycję zadbali, aby zrównoważyć modlitwę i integrację, co wyszło im fenomenalnie. Katarzyna Barnaś, Olga Kozłowska, Sebastian Romaniak, Albert Skolmowski oraz br. Janusz Dudek i o. Jacek Wolan zadbali o sssssoczyste dynamiki, ciekawe konferencje i inspirujące wizualizacje. — Niesamowite było to, jak na wiele pytań odnalazłam odpowiedź — podsumowuje Regina. — KAP był jak ożywczy deszcz na wysuszone winnice w moim sercu — dzieli się Maria. 

KAP sprawia, że człowiek chce być w wspólnocie i wspólnie przeżywać wiarę i miłość do Boga — po tych słowach Karoliny, wiemy, że uczestnicy wycisnęli z tego spotkania 100%. Kolejne już na horyzoncie, więc... czekamy na Was!