Camino z Pijarami!

Camino z Pijarami!

W dniach od 28 lipca do 8 sierpnia 2022 r. międzynarodowa grupa młodzieży pijarskiej wspólnie pokona drogę szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela.

Pielgrzymka do grobu Apostoła Jakuba w Santiago de Compostela jest głębokim przeżyciem odnowienia wiary, budowania więzi z ludźmi i przemieniania swojego życia. Pijarzy zorganizowali grupę młodzieży z Hiszpanii i z Węgier, a Ty możesz do niej dołączyć, by wspólnie odbyć tę drogę, którą zakończy  udział w ogólnoeuropejskim spotkaniu o charakterze podobnym do Światowych Dni Młodzieży.

    Zapraszamy Cię do udziału jeśli:

✔ masz od 16* do 25 lat

✔ Twój stan zdrowia pozwala na przejście z plecakiem 20-30 km dziennie przez 5 kolejnych dni po trasie zawierającej wzniesienia do 1000 m n.p.m. i dobrze znosisz wysiłek w wysokich temperaturach

Urok Camino opiera się na osobistych kontaktach, dlatego bardzo potrzebna jest umiejętność porozumiewania się w języku obcym.


*Warunkiem  udziału niepełnoletnich jest udzielenie przez rodziców/opiekunów prawnych poświadczonej notarialnie zgody na wyjazd dziecka za granicę. Opiekunem grupy będzie o. Mateusz Pindelski SP. Dane opiekuna zostaną przekazane przy zapisie. Do zgody mus być dołączone tłumaczenie przysięgłe na j. hiszpański.


PROGRAM
Przelot do Madrytu i przejazd pociągiem do Monforte de Lemos. Stamtąd rozpocznie się pięciodniowa pielgrzymka do Santiago de Compostela, gdzie od 4 do 7 sierpnia odbędzie się zlot młodzieży związany z trwającym Rokiem Jakubowym (https://www.pastoraldejuventud.es/pej22/). Organizatorem pielgrzymki i udziału grup pijarskich w EPM są pijarskie Prowincje w Hiszpanii. 8 sierpnia będzie dniem powrotu przez Madryt do Polski. 

Oficjalna strona: www.pej22.es.

KOSZT
300 euro oraz bilet na samolot

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?
Zainteresowani otrzymają od organizatorów szczegółowe wskazówki dotyczące przygotowania się, ponieważ kluczowe znaczenie będzie miało ograniczenie ciężaru bagażu. Noclegi będą w obiektach typu sale gimnastyczne, dlatego należy zabrać karimaty lub materace. Wszyscy, którzy mogą, powinni zabrać kartę EKUZ. W Hiszpanii na razie obowiązują maseczki w środkach transportu.

ZGŁOSZENIA DO KIEDY?
Do 31 maja czekamy na zgłoszenia
Należy zgłosić się do o. Rafała Petkowicza (acrafal@interia.pl) podając imię, nazwisko, nr Pesel do ubezpieczenia i telefon oraz adres mailowy. Potwierdzeniem zgłoszenia będzie przelanie 300 euro. W razie wycofania się uczestnika z jakiegokolwiek powodu, organizatorzy zwracają 100 euro i nie biorą odpowiedzialności za stracony bilet lotniczy.