PYM 2022 I Dzień 1.

PYM 2022 I Dzień 1.

Długo wyczekiwany, bo od ponad dwóch lat dzień w końcu nastąpił! Piarist Youth Meeting 2022 w Polsce uważamy za rozpoczęty! 

Do naszej szkoły podstawowej w Rzeszowie od godz. 15.00 zaczęli przybywać pierwsi uczestnicy naszego wakacyjnego spotkania. Nasi goście przybyli ze Słowacji, Ukrainy, Hiszpanii i Węgier. Natomiast z Polski przyjechaliście z Elbląga, Łowicza, Katowic, Rzeszowa od pijarów i pijarek oraz z Krakowa. 

Przybywających witali rzeszowscy animatorzy, którzy przekazywali pakiety uczestnika i oprowadzali po szkole gości. A co znalazło się w pakiecie? Butelka na wodę z logo naszego spotkania, identyfikator, opaska oraz materiały informacyjne o Rzeszowie i Krakowie. 

Wieczorem po kolacji, kiedy już prawie wszyscy dotarli, o. Jacek Wolan oficjalnie otworzył Piarist Youth Meeting 2022! Rozpoczęło się od niesamowitego, krótkiego przedstawienia życia św. Józefa Kalasancjusza, które przygotowali dla nas artyści z Teatru Atmosfera. Największe wrażenie zrobili na nas najmłodsi aktorzy, którzy wcielili się w młodego Józefa. Następnie na scenie zaprezentowały się wszystkie narodowości, które wykonały piosenki charakterystyczne dla ich krajów. To jednak nie był koniec! Animatorzy z Rzeszowa przygotowali również krótki koncert, który porwał i zbudował dobrą atmosferę już na początku naszego spotkania. 

Ten dzień zakończyliśmy wspólną Koronką 12 Gwiazd, którą ułożył św. Józef Kalasancjusz. I tak minął pierwszy, krótki dzień naszego spotkania.