PYM 2022 I Dzień 6.

PYM 2022 I Dzień 6.

Dzisiaj czeka nas druga część zwiedzania! Podzieleni na trzy grupy podbijaliśmy Kazimierz, Podgórze i Nową Hutę. Po południu czas na drugą część warsztatów. 

Pierwsza grupa na Kazimierzu mogła zobaczyć nie tylko zabudowania byłej żydowskiej dzielnicy, a także targ na Placu Nowym. Grupa podgórska zdobyła Kopiec Kraka, z którego mieli piękny widok na cały Kraków. Natomiast na Nowej Hucie uczestnicy zobaczyli stare budynki z okresu PRL-u. 

Podczas drugiej części warsztatów uczestnicy mogli wybrać spośród tańców pijarskich, gry terenowej, makrofotografii, doświadczeń chemicznych czy przygotowywania breloczków. Po południu wybraliśmy się do kościoła pw. Matki Bożej Ostrobramskiej na Wieczystej, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. O. Witalij Słuka podczas kazania przypomniał nam, że Jezus obiecał, że nam pomoże. - Nie traćcie relacji z Bogiem, nie traćcie wiary, ta bliskość z nim jest wielkim skarbem - dodał o. Witalij. 

Po powrocie do szkoły czekała nas przygotowany przez krakowskich animatorów kanał tv! Były wiadomości, prognoza pogody, przerwa reklamowa, program kulinarny, każdy znalazł coś dla siebie. Po adoracji poświęconej Matce Bożej po raz ostatni zatańczyliśmy na krakowskim holu. Nauczyliśmy się też nowych tańców, które poprowadzili dla nas węgierscy uczestnicy.