22. SMP - Dzień 1.

22. SMP - Dzień 1.

Już od rana spływały zdjęcia z całej Polski, że nadciągacie do Krakowa! Najwcześniej wyjeżdżały grupy z Elbląga i Bolszewa, bo miały do przejechania caaaałą Polskę. 

Animatorzy od rana uwijali się w pocie czoła, by dopiąć wszystko na ostatni guzik. I tak od godziny 14.00 na Akacjowej pojawiły się pierwsze grupy, które jeszcze z lekką nieśmiałością rejestrowały i kwaterowały się. Tegorocznym gadżetem była torba i smycz z limitowanej edycji w błękitnym kolorze. Bo chcę usłyszeć "Twój głos"! 

Po dłuższych i krótszych podróżach trzeba się posilić. Tradycyjnie nie zabrakło znanej i uwielbianej pasty jajecznej, a przede wszystkim atmosfery, którą wyraźnie było czuć w każdym zakątku szkoły. O godz. 19.30 krakowscy animatorzy wprowadzili nas w klimat, a o. Jacek Wolan rozpoczął 22. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej i powitał uczestników we wszystkich językach: polskim, węgierskim, czeskim i ukraińskim. 

Prezentację grup poprowadzili spostrzegawczy porucznik Fall i dociekliwa detektyw Moneta. Rozpoczęliśmy od wycieczki do Cieplic, skąd już blisko było do Bolesławca. Powitali nas swoją adaptacją piosenki "Ważne jest to SMP, które jeszcze nieznane". Telefony i ręce w górze! Utrzymując klimat piosenek na scenie pojawili się Kaszubi z Bolszewa, w której śpiewanie włączyli się po chwili wszyscy. I przyszedł później taki jeden chłopaczyna z Elbląga, dzięki niemu poznaliśmy historię powstania tego miasta. Byli też na scenie poszukiwacze krepli z Katowic i łowickie chłopaki, ale łowickie dziewczyny też. Zwiedzanie poznania i legenda o powstaniu Rzeszowa. A skoro już znamy to miasto, to szybki quiz! Nagroda nie byle jaka, bo żelki, o które walczyło wielu. Warszawiacy przekazali nam najważniejsze informacje o stolicy. A prezentacje zakończyli Gospodarze - Kraków! Poznaliśmy dzięki nim wątek poboczny w legendzie o smoku wawelskim.

Po tym inspirującym początku przyszedł czas na poznanie pierwszego gościa spotkania ks. Piotra Jarosiewicza, który powiedział dla nas konferencję: "Powiesz mi?". Ks. Piotr przypomniał nam, że spowiedź to sposób budowania relacji z Panem Bogiem. Zachęcał, by zadawać sobie pytania: Co robię, by przez spowiedź się jeszcze bardziej otworzyć? Czy wzrastam duchowo? I myśl na koniec, że to Pan Bóg będzie nam dawał iskrę do działania. W tym klimacie rozpoczęliśmy nabożeństwo pasyjne przygotowane przez animatorów z Łowicza.  

Spotkanie Młodzieży Pijarskiej - robi wrażenie!


14.10.2022 r.