Pielgrzymka ósmoklasistów

Pielgrzymka ósmoklasistów

17 marca 2023 r. Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży wypełniło się 300 ósmoklasistami z naszych placówek z Bolesławca, Łowicza, Poznania, Rzeszowa, Warszawy i Krakowa Wieczystej i Rakowic.   

Spotkanie rozpoczęło się od sprawdzenia obecności i naszej spostrzegawczości, bo każda grupa musiała rozpoznać zdjęcie ze swojej placówki. Po tej krótkiej i szybkiej rozgrzewce przenieśliśmy się do Sanktuarium, gdzie o. Tadeusz Suślik opowiedział historię objawień i miejsca, w którym byliśmy. 

Po tym wprowadzeniu, o. Marek Barczewski i młodzież z Łowicza poprowadzili drogę krzyżową. 

Gościem specjalnym był Tomasz Wolny, prezenter i dziennikarz telewizyjny, który opowiedział o swojej pracy, wartościach i jak można to połączyć w codziennym życiu. Padło wiele pytań i wiele inspirujących i ciekawych odpowiedzi i historii. Po spotkaniu każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z naszym gościem i zbić piątkę z wielkim fanem Lecha Poznań! 

Eucharystia, której przewodniczył o. Tomasz Olczak, była najważniejszym i zarazem ostatnim w programie pielgrzymki. O. Jacek Wolan zostawił nas ze słowami, które nawiązywały do Ewangelii z dnia. — Zabieramy ze sobą słowa. Zostawiamy Panu Bogu, co jest grzechem. Chcemy dziękować Bogu za to, co nas dobrego spotkało — zakończył o. Jacek.